,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno"(Helen Parkhurst).

ClassDojo to aplikacja, która pozwoli rodzicom być bliżej przedszkola

Multimedialne tablice czy wirtualne dzienniki, to gadżety, które kiedyś, potraktowalibyśmy jako element z dalekiej przyszłości. Tymczasem, od technologii nie uciekniemy. Zatem,   rozpoczynamy w naszym przedszkolu prace z aplikacją, która pozwoli lepiej zmotywować dzieci do działania, jednocześnie zapraszając rodziców do wspólnej przygody z ClassDojo z poziomu własnego telefonu tabletu lub komputera.  Ekran główny wspomnianej  aplikacji, dzieli się na trzy zakładki: klasa, historia klasy oraz wiadomości. W pierwszym dziale, znajdziemy profile uczniów opatrzone avatarami kolorowych stworków. Klikając wybrany profil ucznia, nauczyciel może  ocenić działanie dziecka w danym dniu.  Druga zakładka to „Class Story”. Tu, nauczyciel może dodawać zdjęcia z zajęć . Dzięki temu, rodzice wiedzą na bieżąco, co dzieje się w klasie. Każdą fotkę, można uzupełnić o dodatkowy komentarz. Ostatnia zakładka to komunikator. Dzięki niemu, w razie potrzeby, bardzo szybko nawiążemy kontakt z rodzicami, przekażemy wszystkie ważne informacje. Rodzić również dzięki aplikacji będzie mógł skontaktować się z nauczycielem. Liczymy że korzystanie z aplikacji przyniesie dużo radości dzieciom oraz będzie pomocnym narzędziem dla rodziców i wychowawców.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH 

DZIEŃ TYGODNIA

GRUPA ŻUCZKI – 3 LATKI

GRUPA ŻABKI – 4- 5 LATKI

GRUPA SÓWKI – 6 LATKI

PONIEDZIAŁEK

-

-

-

WTOREK

J. ANGIELSKI

J. ANGIELSKI

J. ANGIELSKI /     RELIGIA

ŚRODA

ZAJĘCIA z rytmiki 

Zajęcia ind. z logopeda

ZAJĘCIA TANECZNE

Zajęcia ind. z logopedą

JOGA DLA DZIECI

Zajęcia ind.  z logopedą

CZWARTEK

J. ANGIELSKI

J. ANGIELSKI

J. ANGIELSKI

PIĄTEK

DOGOTERAPIA 1 w miesiącu


Teatr w przedszkolu 

Edukacja teatralna jest dla dzieci niezmiernie ważna.    To integralną częścią wychowania dzieci we współczesnym świecie. Pozwala ona wychować przyszłego aktywnego, wrażliwego odbiorcę sztuki, a także pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną każdego dziecka. Dlatego w naszym przedszkolu bardzo czesto gościmy grupy  teatralne z całej Polski.

"Teatr jest dyscypliną sztuki przygotowującą widza do pracy intelektualnej, a z drugiej strony pobudza pewne cechy, takie jak ciekawość, zdolność do analizy, poczucie względności. Zachęca do badania świata, poszukiwania prób wyjaśnienia, głębszego zrozumienia. Jednocześnie teatr ukazuje los człowieka, co jest ważnym elementem humanizującym i bardzo ważnym elementem edukacji" (A. Hausbrat)


Zaplanowane wydarzenia teatralne : 

Spektakl muzyczny  10 październik 2017 

MDK Lubliniec  " Dorotka w krainie OZ"  21 listopad 2017 r 

15.11 Przedstawienie Teatralne Smok Wawelski  godz. 14.00

21. luty Przedstawienie teatralne w przedszkolu " Trzy świnki  godz. 9.30

Kwiecień Spotkanie z teatrem - wyjazd do Częstochowy 

16 kwiecień " Czerwony kapturek " godz. 9.30

 


DOGOTERAPIA : zajęcia z Panią Izą i psem Lakim


Zajęcia z języka angielskiego 


Zajęcia z Religii 


Zajęcia z Zumby oraz Akrobatyki z Instruktor Iwoną Wiraszka