,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno"(Helen Parkhurst).

NAGŁÓWEK 1

Zabawa  jest nauką, nauka zabawą.

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej jest nauki .

                                                              G. Domann

 

 

Kto powiedział że idąc do przedszkola po schodach , dzieci muszą się nudzić i marudzić. Nasze schody od niedawna nabrały cech edukacyjnych. Dzieci wymieniają miesiące , dni tygodnia i pory roku, stawiając każdy krok. Nawet się nie spostrzegą kiedy opanują tą wiedzę. Ale do tego potrzebują wsparcia. Stanie się tak tylko wtedy gdy, wykorzystasz te opisane schody jako element zabawy. Reszta zależy od tonu Twojego głosu oraz mowy ciała. Całą tą wiedzę można wyśpiewać , wyrapować, iści jak słoń, lub jak motylek. W zależności ile radości   będzie miało z tego Twoje dziecko , tak szybo się nauczy wszystkiego co wypisaliśmy na schodach.

Nie obawiaj się zachowywać śmiesznie przy swoim dziecku. Spójrz mu wtedy w oczy, będzie zachwycone!

Zabawa potęguje każdy aspekt procesu rozwoju i uczenia się dzieci. Jest dziecięcym oknem na świat. Wykorzystaj czas kiedy Twoje dziecko ma ogromna ciekawość świata i chce wszystko wiedzieć.