,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno"(Helen Parkhurst).

Kodowanie i programowanie nie jest nam juz obce :) 

Ferie w Stumilowym lesie

Tydzień dinozaurów 

Tydzień Hawajski 

Ach  co to był za Bal 

Jasełka w przedszkolu

Mikołaj w Stumilowym lesie 

Dzień Dyni 

W poniedziałek  był dniem  Dyni w naszym Stumilowym lesie . Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie.
 Przedszkolaki  dowiedziały się dlaczego warto jeść  dynię oraz jej pestki.  Dzieci wspólnie robiły dyniowe dekoracje, lampiony, maluszki malowały dynie na papierowych talerzykach .  Potem wszystkie dzieci brały udział w zawodach  sportowych  – to wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę, w którą zaangażowane były wszystkie dzieci .

 

Urodziny Kubusia Puchatka :)

„Urodziny Kubusia Puchatka” na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublińcu. W poniedziałek  23 października do odświętnie udekorowanej Sali Wystawienniczej Muzeum Pro Memoria Edith Stein, Dzieci Stumilowego lasu wspólnie świętowały z Kubusiem jego kolejne urodziny. Jak zwykle było fantastycznie.  Dziękujemy serdecznie za zaproszenie .!


Leśne Przedstawienie pt:  "Zwierzęta muzycznego lasu ".

W dniu Święta Drzewa do  naszego przedszkola przyjechał Pan Jan Woźnica -muzyk, który od wielu lat towarzyszy dzieciom w odkrywaniu i poznawaniu świata dźwięków. Spektakl muzyczny, który dzisiajdzieci mogły zobaczyć zatytułowany był "Zwierzęta z muzycznego lasu".

Wycieczka przedszkolaków do Żarek Hokus Pokuss Manufaktura słodyczy

2.10.2017r. wybraliśmy się na bardzo słodką wycieczkę do Manufaktury Słodyczy w Żarkach i restauracji ,, Przystań Leśniów".
Dzieci podczas warsztatów kulinarnych mogły poznać poszczególne etapy tworzenia lizaków i karmelków oraz same stworzyły swoje autorskie lizaczki.
W restauracji natomiast,  Żabki i Żuczki uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy. Mali włoscy kucharze pod okiem Szefa Kuchni  przyrządzili własnoręcznie pizzę z wybranych składników, którą później mogli zjeść ze smakiem . 

Dzień jabłka 

Pierwsze koty za płoty - czyli adaptacja maluszków

Zajęcia z dogoterapii z Lakim 

Dzień Przedszkolaka 

Z okazji Dnia Przedszkolaka nasze przedszkolaki wybrały się na harce do Wesołego Miasteczka.  

Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze  drogie dzieci  !!!

Międzynarodowy Dzień Kropki 

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynoldsw 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce iwspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stałasię inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”.  Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.  Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy  się od  obejrzenia historii małej Vashti, a następnie  dzieci wychodząc od kropki stworzyły własne prace .  Powstały piękne samochody,  twarze , kwiaty  owady i wiele innych kreatywnych  i samodzielnych prac.    Pomysłowość dzieci nie ma granic. 

Świat sprzątamy o naturę dbamy :)