,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno"(Helen Parkhurst).

Wizyta Policjanta w przedszkolu 


Zakończenie Roku . Spotkanie rodzinne na Strzelnicy 

Dzień dziecka w Kośmidrach Zabawy z muzyką w przedszkolu 

W naszym przedszkolu gościliśmy pana Jana Woźnicę - wirtuoza gry na skrzypcach. Muzyk dał popis swych umiejętności prezentując następujące utwory: Polka Tik- Tak J. Straussa; Polonez M. Ogińskiego; Walc z filmu „Noce i dnie”; MarszRadetzkiego, J. Straussa; Kankan, Offenbacha. Dzieci zostały zaangażowane do gry na skrzypcach, tańców oraz rozwiązywania muzycznych zagadek. Spotkanie zakończyło się japońska zabawą ruchową przy której dzieci wspaniale się bawiły.


Wizyta w szkole muzycznej 


Słoń Elmer z wizytą w przedszkolu

W stumilowy lesie  gościliśmy Panie bibliotekarki z Powiatowo -  Miejskiej Bibiloteki Publicznej w Lublińcu biblioteki, które przedstawiły dzieciom losy słonia w kratkę, czyli Elmara - bohatera książki dla dzieci. Wspólne czytanie zwieńczone zostało wesołymi zabawamina dywanie wrazz bohaterami książeczki, a następnie plastyczną aktywnością dzieci.
Dzieci bardzo polubiły  słonia Emela.:)

 


Konkurs przedszkolny na najpiękniejszą pisankę Wielkanocną 

Dzisiaj odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na ,, Najpiekniejsząpisankę Wielkanocną"☺ dyplomy za udział w konkursie w naszejgrupie otrzymali Wojtuś, Liliana, Aruś, wyróżnienie otrzymałKacperek .
III miejsce zajął Stasiu
II Igorek
I miejsce zajęła Natalka Christ!!!
Bardzo dziekuje wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie ☺Gratulacje☺

 

 


Przedstawienie teatralne Alladyn 


II Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

05.04.2017r. w Przedszkolu Miejskim nr 6 odbyła się II Lubliniecka Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna. Jej celem było nie tylko rozwijanie logicznego myślenia i kompetencji matematycznych, ale przede wszystkim kształtowanie odporności emocjonalnej niezbędnej w wielu sytuacjach życiowych. W matematycznych zmaganiach wzięło udział aż dziesięcioro utalentowanych przedszkolaków godnie reprezentujących lublinieckie przedszkola. Za swój wysiłek wszyscy uczestnicyzostali nagrodzeni wspaniałymi dyplomami i nieskończoną ilością gratulacji i życzeń, aby talentu do matematyki nie zgubić.

 Nasze przedszkole reprezentował Tomasz Polak :)


Dzień Marchewki 


Dbamy o nasze ząbki - wizyta u stomatologa. Dental Medical Center DMC dr Janusza Pacha.

 W tym roku szkolnym realizujemy ogólnopolski program edukacji zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh".Głównym założeniem programu jest zwrócenie uwagi dzieciom na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. 


Zdrowo jemy , zdrowi rośniemy . Wizyta Pani Dietetyk Nadji Wójcik 

Nasze przedszkole po analizie jadłospisów oraz po szkoleniach kadry pedagogicznej dot. zdrowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym , ubiegać się będzie o certyfikat ZDROWO ROŚNIEMY , ZDROWO JEMY wydanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego.  PO dzisiejszym  spotkaniu , Nasze przedszkolaki polubiły koktaile,  szczegolnie różowe z truskawek i bananów . 

I takim sposobem mamy kolejny zdrowy przepis na nasze  podwieczorki .


Bal Karnawałowy 

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu stał się coroczną tradycją. Dzień balu jest niezwykle długo wyczekiwany przez dzieci. W dniu 22 lutego odbył się tegoroczny bal, na którym gościliśmy kolorowe postacie, można było dostrzec wróżki, spider-manow, piratów, muszkietera, królewny, biedroneczkę i wiele innych wspaniałych i kolorowych postaci. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo przystrojona kolorowymi balonami, bibułkami i serpentynami oraz kolorową świetlną kulą.  Na sali podczas pląsów i konkursów robiło się kolorowo wszyscy bawili sie wesoło.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczał  salę balową. Zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowanką. Na pamiątkę pozostały nam cudowne zdjęcia .


Ferie z eksperymentami 

 Drugi tydzień ferii zimowych  w Stumilowy lesie był pełen eksperymentów i doświadczeń. Były zabawy z cieczą, różnymi rodzajami mas plastycznych, farbami własnej produkcji . Dzieci doświadczyły wibracji oraz eksperymentowały z ciśnieniem wody . Zrobiły eksperyment z chemicznym jojo oraz rosnącym balonem . Wiedzą także dlaczego mówimy że dzieci rosną jak na drożdżach . Dwa tygodnie pełne wrażeń. Zresztą jak zawsze w Stumilowym lesie.


Tydzień Włoski 

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszym przedszkolu rozpoczął się tydzień włoski. Każdego dnia na dzieci czekało dużo atrakcji związanych z tym krajem. Nauczyciele przybliżyli dzieciom charakter Włoch zaczynając od położenia geograficznego, symboli narodowych, ciekawych miejsc omawiając najbardziej znane włoskie miasta z ich zabytkami: krzywą wieżę w Pizie, Koloseum w Rzymie, Watykan, Mediolan, podziwiały mosty w Wenecji i słynne gondole. Grupę najstarszą odwiedziła babcia Maćka, która pracuje i mieszka we Włoszech. Nauczyła dzieci podstawowych zwrotów w języku włoskim, opowiedziała o kulturze i historii Włoch. Natomiast grupę najmłodszą odwiedziła mama Weroniki, która jest lektorem języka włoskiego, razem z najmłodszymi dziećmi bawiła się we włoskie zabawy. W czasie odpoczynku dzieci słuchały przygód „Pinokia” – bajki włoskiego pisarza Carla Collodiego. Przedszkolaki zapoznały się także z kuchnią włoską. Każdego dnia dzieci próbowały włoskich potraw oraz deserów, m. inn.: spaghetti, mozzarelle, tiramisu, lody włoskie, panne cotte, a grupy najstarsze wraz z pomocą opiekunów upiekły pizze. Ostatniego dnia dzieci były świadkami „wybuchu” wulkanu – Etny. Mimo iż podróż do Włoch trwała tylko tydzień, była bardzo interesująca i pełna wrażeń


Andrzejki w Stumilowym lesie 

A było to tak

Kochane dzieci!

 

Witam Was bardzo serdecznie. Dziękuje za zaproszenie i przepraszam,
że nie mogę dzisiaj bawić się razem w Wami, ale niestety zachorowałam. Nie mogę nigdzie wychodzić, więc siedzę w domu na Łysej Górze. Na szczęście zdążyłam przygotować dla Was kilka wróżb, w których pomogą Wam moi pomocnicy - czarownicy. Zapewne zastanawiacie się kim jestem i jaki jest powód naszego spotkania. Jestem Czarodziejką z Łysej Góry i chciałabym opowiedzieć Wam o zwyczajach w dniu Świętego Andrzeja. Posłuchajcie,
a wszystkiego się dowiecie. Są różne sposoby, żeby przewidzieć, co nas czeka
w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w odpowiednim czasie.

Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa, będąca zabawą połączoną
z wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Zapraszam więc i Was na wspólną zabawę. Jednak, aby sprawdzić czy wróżby się spełnią musicie sami poczarować. Wraz z moimi pomocnikami wykrzyczcie głośno czarodziejskie zaklęcie, a zapewne wszystkie wróżby staną się rzeczywistością.

 

Hokus Pokus, mary dary.

Niech się spełnią andrzejkowe czary

 

Życzę wesołej zabawy i przesyłam gorące pozdrowienia dla Was
i Waszych gości.

 

Pozdrawiam,

Czarownica z Łysej Góry

Gratulację! 


Bardzo żałuję, że nie mogłam być dzisiaj z Wami, ale widziałam, że bawiliście się wspaniale beze mnie. Mam nadzieję, że moim pomocnicy spisali się na medal i wspólnie z Wami dobrze się bawili. Jednak na zakończenie chciałabym Was zaprosić do ostatniej już zabawy mojej ulubionej „Magicznej liczby 7” – to moja szczęśliwa liczba. Zaproście do zabawy moich czarowników.

 

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia w przyszłości!

 


Koncert dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej w naszym przedszkolu


Pasowanie na Przedszkolaka 

Wyjazd przedszkolaków Stumilowego  Lasu do opolskiego Teatru Lalek i Aktora

"Ukochani przez dzieci na całym świecie, Miś i Tygrysek, bohaterowie niezliczonych książek znakomitego, współczesnego niemieckiego pisarza śląskiego pochodzenia – Janoscha (Horsta Eckerta), przybywają do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora! Tu, na naszej scenie, Ireneusz Maciejewski – reżyser znany ze swoich przezabawnych i kolorowych przedstawień – prezentuje ich pocieszne wyczyny w przedstawieniu „Idziemy po skarb”.

Zabawne przygody Misia i Tygryska, którzy zapragnęli się wzbogacić przez odnalezienie ogromnego skarbu („dużo złota i pieniędzy”), realizatorzy opowiadają w konwencji teatru lalkowego – rozśpiewanego i kolorowego. To naprawdę wyjątkowa okazja, by w naszym Teatrze zobaczyć przedstawienie łączące najświetniejsze tradycje lalkowego teatru parawanowego, z nowoczesnymi formami lalek muppetowych. Docenią je wszyscy, którzy lubią mądre i ciekawe historie, opowiadane przez lalki.

 

Przedstawienie o Misiu i Tygrysku pełne ciepła, humoru i radości, jest wspaniałą, teatralną przygodą dla najmłodszych widzów. To także lekcja dla wszystkich – przypominającą, że o największych wartościach, takie jak przyjaźń, miłość i rodzina, tak łatwo zapomnieć w pędzie do realizacji złudnych pragnień."

 

 zródło : strona internetowa Opolskiego Teatru Lalek i Aktora


Najpiękniejsza dynia Halloween.


Konkurs

W piątek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu przedszkolnego pt."Najpiękniejsza dynia Halloween".
1 miejsce: Stasiu Janik,
2 miejsce: Nadia Syjud,
3 miejsce: Oliwier Podgrudny oraz Kuba Szykowny,
Wyróżnienie: Wojtek Uliczka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy laureatom :)90 urodziny Kubusia Puchatka

W poniedziałek (24.10.2016r.) dzieci zostały zaproszone na 90-te urodziny Kubusia Puchatka do odświętnie udekorowanej sali Muzeum Pro Memoria Edith Stein, aby wspólnie świętować urodziny najpopularniejszego misia na świecie. Przedszkolaki obdarowały solenizanta miodem oraz kartką urodzinową. Naprzyjęciu nie zabrakło gier, zabaw i konkurencji sportowych. Każdy przedszkolak najgłośniej jak potrafił odśpiewał Kubusiowi "Sto lat". Na pożegnanie każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal. Do zobaczenia za rok Kochany Misiu.


Święto Pieczonego Ziemniaka 

W poniedziałek 10 października ,  dzieci z naszego przedszkola udział w całodniowej wycieczce do agrogospodarstwa „ Pod skałką” w Przybynowie k/ Żarek .

Dzieci zwiedzały chatę z XIX w. oraz ekspozycję maszyn rolniczych. Miały okazję karmić zwierzęta w mini Zoo- wielbłąda, lamę, osiołki, daniele krowę szkocką i wiele innych. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych nt. ziemniaków, odgadywały zagadki, słuchały ciekawostek o ziemniakach . Dowiedziały skąd pochodzą  ziemniaki. Podczas warsztatów dzieci tworzyły własne postaci z ziemniaków i patyczków. Święto pieczonego ziemniaka zwieńczyła przejażdżka bryczką oraz pieczonka z kociołka. J


Pociąg do czytania 

W naszym Stumilowym lesie stworzyliśmy miejsce gdzie osoby bliskie naszych przedszkolaków mogą zapisać się na czytanie książek dzieciom.

Tacy  goście są zawsze mili widziani w naszym przedszkolu.
Akcja „ Cała Polska czyta dzieciom” trwa u nas cały rok.


Jaś i Małgosia Teatr w przedszkolu 

Edukacja teatralna jest dla dzieci niezmiernie ważna.    To integralną częścią wychowania dzieci we współczesnym świecie. Pozwala ona wychować przyszłego aktywnego, wrażliwego odbiorcę sztuki, a także pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną każdego dziecka. Dlatego w naszym przedszkolu bardzo czesto gościomy grupy  teatralne z całej Polski.

"Teatr jest dyscypliną sztuki przygotowującą widza do pracy intelektualnej, a z drugiej strony pobudza pewne cechy, takie jak ciekawość, zdolność do analizy, poczucie względności. Zachęca do badania świata, poszukiwania prób wyjaśnienia, głębszego zrozumienia. Jednocześnie teatr ukazuje los człowieka, co jest ważnym elementem humanizującym i bardzo ważnym elementem edukacji" (A. Hausbrat)