,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno"(Helen Parkhurst).

Rodzinna wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach 


Warsztaty w Państwowej Szkole Muzycznej im. J.Garści w Lublińcu

W poniedziałek 6 czerwca zostaliśmy zaproszeni na warsztaty  do lublinieckiej Szkole Muzycznej.  Celem wizyty było uświadomienie dzieciom   istnienia szkoły, która uczy dzieci grać na instrumentach muzycznych. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zwiedzania szkoły oraz  zagrania na wielu instrumentach.


Dzień Mamy i Taty w Stumilowym lesie gościmy Rodziców 


Dla Mamy słoneczko, dla Taty miód, dla moich rodziców za miłość i trud!

25 maja nasze przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców do swego przedszkola z okazji Dnia Mamy i Taty. Chciały  najpiękniej jak potrafią  podziękować rodzicom  
za bezwarunkową miłość i troskę jaką otaczają swoje dzieci na co dzień. Przedszkolaki wyrecytowały pięknie  życzenia w formie piosenek i wierszy oraz pięknie zatańczyły dla swoich rodziców. Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków dla rodziców oraz poczęstunkiem.  

To był bardzo radosny dzień w naszym przedszkolu.


Agroturystyka w Kośmidrach w Dzień Dziecka

Dzień Dziecka spędziliśmy w Kośmidrach u Pani Gosi i Pana Rafała na łonie przyrody . Dzieci poznawały życie pszczół i prace przy ulach. Odwiedziły zwierzęta gospodarskie(konie, kozy, kury, gęsi) oraz do woli mogły zabawiać się z psami. Nie zabrakło też wizyty w ogrodzie warzywnym , podjadania rzodkiewek i szczypiorku prosto z ogródka. Nieoceniona była też pomoc dzieci w pikowaniu sałaty do doniczek! Wszystko owiane było nutką magii za sprawą ducha "Krainy Przyrody", który zlecał dzieciom różne zadania do wykonania. Potem dzieci miały czas na wspólne zabawy oraz puszczanie baniek. Dziękujemy za miłe spędzenie czasu w  gospodarstwie agroturystycznym.


Wizyta teatru z Krakowa

W piątek  zawitał do naszego przedszkola Teatr Duet z Krakowa z przedstawieniem pt. "Pomarańczowa pantera". Bajka opowiadała
o przygodach pantery z zaprzyjaźnioną krową, którzy zmagali się z wieloma przeciwnościami losu. Podczas przedstawienia dzieci angażowane były do wspólnej zabawy. Nie zabrakło wspólnych improwizacji,  tańców oraz śpiewu
 J . Czyli coś co „tygryski” lubią najbardziej.  


Jedziemy z wizytą do Straży Pożarnej

W piątek 13 maja 2016 r. przedszkolaki ze Stumilowego Lasu wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Każdy mógł wejść do kabiny wozu oraz polać wodą  z węża strażackiego. Zwiedziliśmy również pomieszczenie, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się o trudniej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz jak zachować się w czasie pożaru a także utrwaliły numery alarmowe. Na zakończenie wizyty, dzieci wręczyły strażakom podziękowanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych lublinieckich strażaków jeszcze raz!Dziękujemy bardzo Strażakom za miłe przyjęcie.


Teatr Duet w Stumilowym lesie

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy teatr żywego aktora z Krakowa z przedstawieniem pt. "JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM " Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Ochotnicy przeszli test sprawności, aby zostać strażakiem, zagrali w strażackiej orkiestrze dętej oraz utrwalili zasady zachowania się podczas burzy i numery alarmowe. Przedstawienie sprawiło przedszkolakom dużo radości. Teraz już wiedzą, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają.


Tradycje Wielkanocne  - warsztaty wspólnie z rodzicami


Poznajemy zawody -  wizyta komandosa

W środę odwiedził nas specjalny gość  , który jest zawodowym żołnierzem służącym od lat w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.  Opowiedział nam o swojej pracy, pokazał bogate wyposażenie zawodowego żołnierza. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć oraz wszystko przymierzyć. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości.  Dziękujemy Tobie bardzo za wspaniały pokaz i okazaną cierpliwość


Wizyta u stomatologa

W związku z realizacją programu szwajcarskiego dot. profilaktyki zdrowia jamy ustnej pt. "Dzieciństwo bez próchnicy", dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wizytę do gabinetu stomatologicznego znajdującego się w budynku DMC przy ul. Wieniawskiego 6B.

Do swojego gabinetu przyjął nas lekarz stomatolog Pan Janusz Pach. Opowiedział nam o swojej pracy, pokazał sprzęt którego używa do leczenia zębów oraz zwrócił uwagę na to jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Po wprowadzeniu w sympatyczną atmosferę każdy z naszych przedszkolaków chciał jak najszybciej zasiąść  ma fotel stomatologiczny. Dzieci bez obaw otwierały swoje buzie, aby pokazać swoje ząbki. Dziękujemy  Panu Januszowi za tak miłe i ciepłe przyjęcie. To na pewno nie ostatnia nasza wizyta.


Z wizytą u weterynarza GlobalWet

Dnia 12.02.2016r. Dzieci z grup Żabki i Sówki odwiedziły gabinet weterynaryjny GlobalWet w Lublińcu. Lek. wet. Pan Wojtek opowiedział nam o swojej pracy oraz  oprowadził nas po przychodni. Zobaczyliśmy sprzęt niezbędny do leczenia zwierząt m.in.: inkubator, USG, RTG. Znalazł się również ochotnik do przeprowadzenia pokazowego badania USG - była to świnka morska o imieniu Rozetek. Dzieci były zachwycone wycieczką, ponieważ zobaczyły nie tylko pracę weterynarza, ale również miały okazję obejrzeć rożne gatunki zwierząt. Było to możliwe ponieważ na terenie przychodni znajduję się sklep zoologiczny.


Tydzień polski w Stumilowym lesie

Drugi tydzień lutego rozpoczęliśmy od zgłębiania wiedzy na temat kraju w którym żyjemy. Przez cały tydzień skupimy się na najważniejszych informacjach związanych z Polską. Czekają na nas zajęcia kulinarne, muzyczne, taneczne, plastyczne ale również będziemy uczestniczyć w wirtualnej podróży dookoła Polski - od morza aż po góry. Zapraszamy rodziców do śledzenia bieżących wydarzeń na ClassDojo.


Bal karnawałowy !!!


Dzień Babci i Dziadka w Kosmicznej odsłonie  Stumilowego lasu

Babcia i Dziadek to niezwykle ważne osoby w życiu każdego dziecka a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni , w których obdarzeni są oni szczególnymi dowodami miłości.

W tym roku ten wyjątkowy dzień  był zupełnie inny niż dni Babci i Dziadka dotychczas obchodzone w naszym przedszkolu.

Postanowiliśmy przenieść się na inna planetę, a dzieci zmieniły się w ufoludki. Zaproszeni dziadkowie chcąc odzyskać swoje wnuki z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zadaniach i zabawach, ponieważ tylko w ten sposób mogli uzyskać hasła, które było przepustką ufoludków do przejścia przez kosmiczny tunel. Po tej przeprawie ufoludki stały się znów dziećmi. Dziękujemy dziadkom za przybycie i kosmiczną zabawę.

Konkurs pt. " Najpiękniejsza świąteczna choinka " rozstrzygniety .

Ogłosiliśmy wyniki konkursu przedszkolnego pt.:„Najpiękniejsza Świąteczna choinka”. Decyzją głosujących – rodzicom wszystkich przedszkolaków ; Pierwsze miejsce zajął Oskar Kubiak, drugi miejsce Maksymilian Pach natomiast trzecie miejsce zajęli : Milena Porebińska oraz Patryk Beim . Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a pozostałym dzieciom dziękujemy za udział w konkursie.


Koncert Kolęd uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Stumilowym lesie.


"Zaczarowana choinka" - konkurs Miejskiego  Domu Kultury w Lublińcu rozstrzygniety :)

Z radością informujemy że nasza praca konkursowa, pt. „ Zaczarowana choinka"  wykonana przez grupę Sówek,

 pod opieka pani Sylwii została wyróżniona przez jury.

Bardzo się cieszymy J i dziękujemy .  Dziś odwiedził nas miły gość ! Kto to taki ? oczywiście Mikołaj !!!!

7 grudnia w naszym przedszkolu wszystkie dzieci od samego rana oczekiwały wizyty wyjątkowego gościa. Zanim jednak pojawił się św. Mikołaj zawitała do nas   kolorowa papuga, wraz z aktorami „Teatru Własnego”  z Chorzowa z przedstawieniem  pt: ,,O papużce kłamczuszce”. Dzieci wraz z gadatliwą papugą zwiedziły różne krainy geograficzne.

  Po przedstawieniu przyszedł czas na wizytę gościa wyjątkowego, długo  wyczekiwanego przez dzieci. Św. Mikołaj, zmęczony długą droga usiadł na krzesełku i wręczył dzieciom prezenty z bardzo zdrowymi przekąskami. Obiecał również , że wróci do nas za rok.


Prosimy o oddawanie głosów na pracę z naszego Stumilowego lasu

W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym „Zrób to sam”. Naszym zadaniem było przygotowanie i przesłanie zdjęcia jednej pracy wykonanej przy użyciu wszelkiego rodzaju niepotrzebnych rzeczy lub ich części oraz materiałów plastycznych. Postanowiliśmy skorzystać z wytłaczanek od jajek i z nich stworzyć domek do zabawy dla dzieci.

Efekt naszej pracy jest widoczny na zdjęciach.Naszym zadaniem było przygotowanie i przesłanie zdjęcia jednej pracy wykonanej przy użyciu wszelkiego rodzaju niepotrzebnych rzeczy lub ich części oraz materiałów plastycznych.Naszym zadaniem było przygotowanie i przesłanie zdjęcia jednej pracy wykonanej przy użyciu wszelkiego rodzaju niepotrzebnych rzeczy lub ich części oraz materiałów plastycznych.


Ogłaszamy wyniki konkursu!

Dziś nastąpiło w naszym Stumilowym lesie oficjalne ogłoszenie wyników konkursu,

 pt; „Warzywny ludzik”. Rodzice wraz z dziećmi poprzez oddane głosy zdecydowali

które prace zasłużyły na specjalne wyróżnienie. Ogłaszamy zatem że decyzją ogółu  :

III miejsce zajął Tomasz Polak

II miejsce Antoś Ogłaza

Pierwsze miejsce ex aequo otrzymali:

 Milenka Porębińska oraz Maksymilian Pach.

Dyplomy oraz drobne upominki otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie,

natomiast zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci sprawiających wielką

radość zabawki.  

Wszystkim uczestnikom konkursu,  serdecznie dziękujemy za udział w konkursie,

rodzicom za wspieranie własnych dzieci oraz poświęcony czas.  

Pozostałych przedszkolaków zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.


„Dziś od rana plusk w łazience przedszkolaki myją ręce!”.

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączył się nasze przedszkole. Głównym celem było uświadomienie i wykształcenie nawyków mycia rąk wodą z mydłem, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. kiedy należy myć ręce , czym i w jaki sposób oraz dlaczego jest to takie ważne.  Nasze dzieci oczywiście wiedzą już nie od dziś o potrzebie mycia rąk więc nie miały z tą czynnością najmniejszych problemów. Dzieci dziś robiły mydlane bańki słomką oraz wykonały wraz z wychowawcami ozdobne mydełka, które będą nam służyć niebawem do mycia rączek.


Teatr żywego aktora "Bajka ze śmiechem"

26 października przedszkolaki w Stumilowym lesie ,  miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt; „ Bajka ze śmiechem”.

Tematem przewodnim była wartość uśmiechu w życiu ludzi.

Dzieci podczas przedstawienia były aktywizowane przez naszych gości, co sprawiło że bawiły  się fantastycznie, naśladując rożnego rodzaju śmiech.  

Bajka zakończyła się morałem, który warto zapamiętać.

„ By dzień był dobry i dobry był wieczór potrzebny jest uśmiech- więc, musisz był wesół!”.


Spacerkiem do piekarni Brzezina 

Grupa Żabek i Sówek udały się z wizytą do  pobliskiej piekarni Brzezina . Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda praca piekarza i cukiernika. Zapoznały się z procesem wyrabiania ciasteczek i chleba. Dowiedziały się także, jak nazywają̨ się poszczególne maszyny i przybory piekarskie. Dzieci otrzymały pyszne świeżo upieczone ciasteczka , które zjadły se smakiem w przedszkolu.

Wizyta Teatru Własnego z przedstawieniem  pt. : "Wierszobranie"

Nasze przedszkole odwiedził aktor Teatru Własnego, pan Grzegorz Stanisławiak. Przedstawił o dzieciom interpretację wierszy „ Rzepka” i

 „Pali się”. Dzieci miały również możliwość czynnego udziału w przedstawieniu, wcielając się w rolę bohaterów wierszy. Przedstawienie oraz rekwizyty bardzo podobały się dzieciom.